Иран безгрешен преди битката с България

12.09.2018

Волейболните ни национали се готвят за здрав мач срещу коравия състав на Иран. Срещата е в четвъртък във Варна и е втора и за двата състава на световното първенство.

Преди три дни момчетата на Пламен Константинов стартираха с чиста победа над Финландия, а сега Иран направи същото срещу аутсайдера в групата Пуерто Рика. „Персите“ се наложиха с 3:0 (25:19, 25:14, 25:18).

Най-резултатен за тима на Игор Колакович бе Сайед Мохамад Мусави с 11 точки. В нашата група са още Куба и световният шампион Полша.

Първи срещи от първенството се изиграха и в Русе. Там победителят в Световната лига Франция разгроми Китай с 3:0 (25:20, 25:21, 26:17). Най-полезен за „петлите“ бе Стефан Бойер с 23 точки, а голямата звезда Ървин Нгапет се възстанови навреме от контузия в коремната област и записа участие още в първата среща. В същия поток Канада надделя над Холандия също с 3:0.

В Бари Русия не даде гейм на Австралия, а Камерун стори същото с Тунис. Във Флоренция пък Словения победи Доминиканската република с 3:1.