Англия се спаси от антирекорд

12.09.2018

Англия се гордя със своя национален отбор, който стана четвърти в света на Мондиал 2018. Но последните три мача на отбора бяха загуби – 1:2 от Хърватия на полуфинала, 0:2 от Белгия в двубоя за трето място и 1:2 от Испания на старта на Лигата на нациите. Никога в историята си „трите лъва“ не бяха губили четири срещи поред.

Маркъс Рашфорд се погрижи да не се стига до антирекорд. С неговия гол Англия победи Швейцария с 1:0 в контрола. Треньорът Гарет Саутгейт пусна повечето от футболистите, които не играха срещу Испания в събота. В последните 30 минути на двубоя обаче на терена вече беше реално титулярният състав на Англия. Саутгейт бе категоричен в желанието си да не запише името си с антирекорд въпреки похвалите за изявите по руските терени.

Рашфорд вече има голове на четири английски стадиона, където „трите лъва“ са домакинствали в последните години. Това се случи на „Стейдиъм ъф Лайт“ срещу Австралия, на „Уембли“ срещу Словакия и Испания, на „Елънд Роуд“ срещу Коста Рика и сега на „Кинг Пауър“ срещу Швейцария.

В телевизионното студио на двубоя Джейми Карагър, легенда на Ливърпул, препоръча на Рашфорд спешно да напусне Манчестър Юнайтед. „Той никога няма да бъде предпочетен от Жозе Моуриньо пред Ромелу Лукаку – каза бившият национален защитник. – Най-добрият вариант за Рашфорд е Евертън, където той ще играе всяка седмица. В Юнайтед след само един по-слаб мач и Моуриньо за дълго го хвърля на пейката. Винаги е имал този проблем. Рашфорд още не е световна класа, но на 24 години може би ще бъде. А Лукаку е един от най-високо котираните централни нападатели в света.“