Бразилия се забавлява, Аржентина пак страда

12.09.2018

Южноамериканските грандове имаха много тежки моменти на световното първенство. Бразилия отпадна на четвъртфинал от Белгия, а Аржентина се сгромоляса на осминафинал срещу бъдещия шампион Франция. Представянето и на двата отбора предизвика много критики отвъд Океана.

Дойде време за новата ера в тимовете. Бразилия стартира впечатляващо – 5:0 срещу Ел Салвадор в контрола. Още през първото полувреме „селесао“ се разигра здраво. Неймар откри резултата в 4-ата минута. До 29-ата Ричарлисон и Филипе Коутиньо отбелязаха по още веднъж. Ричарлисон вкара пак след почивката, а накрая се разписа и Маркиньос. В петък Бразилия победи и САЩ с 2:0. Стартира нова доза оптимизъм преди предстоящата Копа Америка. До края на годината предстоят контроли срещу Аржентина и Саудитска Арабия.

Аржентина обаче отново разочарова. Отборът направи 0:0 срещу Колумбия без голямата звезда Лионел Меси. Този път атаката води Мауро Икарди, който не бе взет на Мондиал 2018. През първото полувреме аржентинците бяха по-добре. А след почивката диктовката бе от Колумбия, която пък бе без своя №1 Хамес Родригес. Гол за 90 минути не падна.