Испания посрами вицешампиона на Мондиал 2018

12.09.2018

Истинско фиаско претърпя Хърватия само два месеца, след като написа най-златната страница в историята си – финал на световно първенство. В новата Лига на нациите „шахматистите“ гостуваха на Испания и катастрофираха гръмовно – 0:6.

Луис Енрике стартира впечатляващо работата си като национален селекционер на „Ла Фурия“. Преди четири дни испанците победиха Англия на „Уембли“ с 2:1. В последните три големи турнира иберийците се представиха слабо за класата си – отпадане в групите на Мондиал 2014, както и на осминафиналите на Евро 2016 и Мондиал 2018.

Сега само за 11 минути „Ла Фурия“ отнесе Хърватия. Между 24-ата и 35-ата минута Дани Карвахал и Марко Асенсио на два пъти направиха резултата 3:0. Второто попадение на Асенсио бе записано като автогол на вратаря Ловре Калинич, защото топката срещна първо гредата и после се удари в гърба му. Суперзвездата на гостите Лука Модрич докосна точно два пъти топката през първото полувреме.

След почивката фурията продължи да разкъсва Хърватия. Родриго вкара четвъртия гол в 49-ата минута. Серхио Рамос и Иско добавиха останалите два. Звездата на вечерта бе Асенсио, който се отчете и с три асистенции. От 2016-а Испания няма загуба на свой терен.

В друг мач от най-горната урна на Лигата на нациите второ поредно фиаско претърпя Исландия. След загубата с 0:6 от Швейцария като гост последва домакинско 0:3 срещу третия в света Белгия. Два гола вкара Ромелу Лукаку, а Еден Азар откри резултата от дузпа.