Португалия удари Италия без Роналдо, провал за Мъри

11.09.2018

Португалия не е само Кристиано Роналдо. Кавалерът на „Златната топка“ получи почивка от националния селекционер Фернандо Сантуш, за да подобри кариерата си в Ювентус. И без него Португалия стартира успешно в Лигата на нациите – победа с 1:0 над Италия.

Нападателят Андре Силва, резерва в Милан, прониза своя съотборник Джанлуиджи Донарума в началото на второто полувреме на стадион „Луж“ в Лисабон. „Скуадра адзура“ на новия треньор Роберто Манчини не показа кой знае какви надежди за светло бъдеще. Португалия бе видимо по-силният отбор. Италианците стартираха в Лигата на нациите с домакинско 1:1 срещу Полша.

Фамозен обрат в мач от група В направи Турция като гост на Швеция – 3:2. До 49-ата минута домакините водеха с 2:0 след голове на Исаак Телин и Виктор Клаесон. Хакан Чалханоглу намали малко след това. В последните две минути на двубоя Турция заби два гола чрез Емре Акбаба. Само преди четири дни отборът на Мирча Луческу загуби у дома от Русия в контрола.

Балканското дерби Сърбия – Румъния завърши без победител – 2:2. Два пъти „плавите“ повеждаха чрез Александър Митрович, а румънците изравняваха – попадения на Николае Станчу и Мариус Тукудян.

Голям провал претърпя Станимир Стоилов начело на Казахстан. Българският треньор направи едва 1:1 като гост на Андора. Юри Логвиненко даде преднина на тима от бившия СССР в 68-ата минута. В самия край Жорди Алаес изравни.

Стоилов и Казахстан стартираха с 0:2 у дома с Грузия. За андорците ремито е второ след 0:0 с Латвия.